Hollanda Vizesi - Hollanda Vizesi Başvurusu 0212 247 33 51 - 0212 247 33 61 TÜM TÜRKİYE HOLLANDA VİZESİ

Hollanda Vizesi İşlemleri;

Hollanda konsolosluğu kısa bir süre içerisinde vize almanızı sağlar. Çok yoğun olmadığı gibi randevu almakta zorlandığınız zamanlar da olabilir. Genellikle bu yoğunluk yılbaşı, Noel, paskalya ve Türkiye ile Hollanda’nın ulusal bayramlarında yaşanabilir. Bu sürelerde Hollanda’ya gitmek istiyorsanız seyahatinizi bir ay öncesinden planlamanız yararınıza olacaktır. Yoğunluk sebebiyle randevu alamazsanız ya da randevu da gecikme yaşarsanız muhtemel tatil programınızı iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple çoğu vize danışmanlık firmasının özellikle vurguladığı bu durumu biz de tekrar tekrar her vize başvurularında yineliyoruz.
Hollanda vizesi almak gerçekten kolaydır.

Siz evrakların ne olduğunu öğrenip hazırlamaya koyulurken Hollanda konsolosluğunu arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Randevu için konsolosluk sizden 18.00 TL talep edecektir. Bu ücret Hollanda vize harcının dışında bir ücrettir. Tıpkı Hollanda vize harcında olduğu gibi geri iadesi yapılmaz. Bu sebeple randevu alırken gün ve saatini iyi öğrenmeli, vaktinden önce konsoloslukta hazır olmaya özen göstermelisiniz. Randevu günü geldiğinde evraklarınızın kontrolünü yaparak görevliye teslim ediniz. Hollanda konsolosluğu sizden ek belge talep etme hakkına sahiptir. Ayrıca dosyaladığınız belgelerin orijinallerini de görmek isteyebilirler. Bu yüzden evrakların orijinallerini de yanınıza almanızda yarar vardır. Konsolosluk sizden talep etmedikçe ne konsolosluğa ne de yetkilendirdiğiniz vize danışmanlık firmasına evraklarınızın orijinallerini vermeyiniz. Olası kayıplara karşı evraklarınızda titiz olmaya dikkat edin. Hiç kimse kaybolan evraklarınızın mesuliyetini kabul etmez.

Hollanda konsolosluğu hafta içi 8:00 ile 16:15 arasında başvuru sahiplerine hizmet vermektedir. Randevu alırken bu gün ve saatleri dikkate alınız. Randevuda evrakların kabulüyle birlikte konsolosluk sizden Hollanda vize harcı olan 60.00 Euro’yu talep edecektir. Ödeme karşılığında alacağınız makbuzu seyahat sonuna kadar saklamanızı tavsiye ederiz. Pasaport ve makbuzunuzu teslim aldıktan sonra Hollanda vize başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyeceksiniz. İlk defa Hollanda vizesi alıyorsanız ortalama 3 gün içerisinde Hollanda vize başvurusu sonuçlanacaktır. Daha önce Hollanda vizesi aldıysanız ve pasaportunuzda işli Hollanda vizesi varsa ertesi gün bile Hollanda vizenizi almanız mümkündür.
Hollanda vize başvurunuz açıklandığında konsolosluk sizi arayarak vize sonucunuzu söyleyecektir. Evraklarınızda eksiklik olmadığı sürece ret cevabı almazsınız. Bazen evraklar tam olduğu halde vizeye uygun görülmediğiniz için vize başvuru sonucunuz olumsuz olabilmekte. Bu durumda neden ret aldığınızı mutlaka görevliden öğrenmelisiniz. Size verecekleri ret cevabında herhangi bir açıklama bulamazsanız, konsolosluk görevlilerinden eksikliğin nerede olduğunu öğrenmeye çalışın.

Yeniden başvuruda bulunmak için de önce eksikliğin giderilmesini sağlayın ve tekrar randevu ve Hollanda vize talebinde bulunun. Hollanda vize başvuru ve değerlendirme sürecinde konsolosluğun ek belge talep etme hakkına sahip olduğunu unutmayınız. Konsolosluk gerek gördüğü başvuru sahiplerinden belgelerinin Felemenkçe tercümesini de isteyebilir. Bu durumda noter yeminli tercüman ya da tercüme büroları ile irtibata geçerek konsolosluğun sizden istediği Felemenkçe tercümeyi yaptırabilirsiniz.

Copright Alanı text bilgileriniz & Copy 2013Site Haritası